Ми потрапили на ebanoe.it. І нам є що сказати

Тут на днях на одному з найвідоміших серед української ІТ-спільноти ресурсі вийшла доволі нескромна стаття про нашу організацію. Здавалось би, для чого на неї реагувати? Можливо, і не потрібно, але… Вона нам трішки допомогла. А тому не можемо не поділитись гарними новинами.

Сама стаття доступна за посиланням, але обрережно — в статті та коментарях велика кількість російської лайки 🔞.

Існує думка, що для того, щоб потрапити на цей ресурс, треба добряче постаратися. Чи хоча б активно попрацювати певний час. Зазвичай туди потрапляють різні курйозні випадки, фейли та несправедливості як зі сторони як компанії, так і співробітників.

Ні, ми ніде не облажались, але в той самий час наша молода організація вже потрапила на цей ресурс.

Коротко розберемо статтю

Сама стаття вийшла в доволі типовому для того сайту стилі — ниття анонімного ображеного програміста. Він усіляко намагався виставити нас з гіршої сторони. Але щось пішло не так.

Заголовок — «Из нищих и бомжей — в программисты!». Щоб не робити переказ цього твору на вільну тему, наведемо кілька тез.

Теза 1. В ІТ — криза, роботи багато, робітників мало. Тому й починають заманювати в ІТ, за словами автора, людей нижчого рівня — бомжів, алкашів та наркоманів.

Дійсно, в ІТ криза персоналу. Швидко та якісно знайти людину на потрібну посаду доволі важко. І чим вищий рівень посади, тим важче це зробити. Саме тому більшість ІТ компаній вкладають свої ресурси в те, щоб виростити спеціаліста своїми руками, взявши його геть зеленим. Це не один рік роботи, але це вірний та вигідний шлях як для компанії, так і для спеціаліста.

Наш фонд працює за наступною схемою — беремо соціально незахищену молодь, відбираємо (ключове слово!) тих, які вміють мислити, приймати рішення та мають технічний склад розуму. І з ними працюємо. Серед тих людей далеко не кожен може оплатити курс за $500, щоб отримати знання. Якщо людина хоче працювати, але певні життєві обставини заважають це зробити — з тими людьми ми і працюємо.

Тому теза про бомжів, алкашів та наркоманів — не має сенсу. Ці люди не зацікавлені у розвитку. Їм це не потрібно. А ми працюємо лише з тими, хто сам цього хоче.

Окрім цього, одного бажання мало. Треба ще пройти відбір. Основи компʼютерної грамоти ми не викладаємо. Тому якщо людина не знає як правильно вмикати та вимикати «компуктер» — нам не по дорозі.

А ще є ветерани російсько-української війни. Так, серед них доволі багато успішних та самодостатніх людей. Більшість з них можуть самі оплатити собі будь-який курс. Але ми їх навчаємо на безкоштовній основі, бо цінуємо та поважаємо те, що вони боронили наші території в сирих окопах, поки ми знаходимось тут, в теплі. Це той мінімум, що ми можемо зробити для них. Така собі своєрідна подяка за їхній вклад у боротьбі з ворогом.

Теза 2. Фонд — лише засіб для засвоєння ґрантів.

Також у статті згадано, що єдина мета нашої роботи — це засвоєння ґрантів, а сама організація заснована чи то олігархом, чи то бізнесменом. Одним словом — гроші понад усе. І за ці гроші ми повинні брати людей ледь не з вулиці — тих самих  наркоманів та алкоголіків, і навчати їх IT. І не важливо, чи працевлаштуються вони після навчання, чи ні. Головне — освоїти ґрант.

Варто сказати, що на момент виходу тої статті, наш фонд отримав та засвоїв ґрантів на нуль гривень нуль копійок. Спонсора у нас також поки що немає. Так що теза «гроші та ґранти понад усе» — не має сенсу. Зараз все робиться руками кількох ентузіастів, і за їхні ж кошти.

І тут ще варто зазначити — далеко не кожен ґрант ми візьмемо. Так, є спеціалізовані ґранти, які виділяють на волонтерські та ветеранські організації, на допомогу соціально незахищеним верствам населення. Якщо ці ґранти передбачають лише роботу з цільової аудиторією, без лобіювання політичних інтересів — ми візьмемо цей ґрант та засвоїмо гроші максимально ефективно. І, звісно ж, відзвітуємось.

Також,  якщо ви хочете допомагати нам в тому числі фінансово — звертайтесь по найбільш зручному каналу звʼязку, який можна знайти у розділі «Контакти» на нашому сайті.

Про те, як ця стаття на нас вплинула

Так, ця стаття пішла нам на користь — у нас за короткий період часу непогано так зросла аудиторія: плюс декілька десятків підписників у Facebook, плюс приблизно 10 підписників в Instagram. Зросла кількість лайків та коментарів в соціальних, які сприяють зростанню та просуванню наших сторінок.

Також зросло відвідування нашого сайту, основному з Google. В статті не було посилання на наш сайт. Тому люди почали самі шукати нас в Інтернеті та переходити на наш ресурс. Всього за 3 дні сайт відвідало близько 200 осіб, що ми вважаємо дуже непогано показником. До цього — в основному 1-3 людини на добу.

І ще один приємний бонус. Завдяки цій статті, з нами зв’язалися інші волонтери та IT спеціалісти, які бажають з нами конструктивно співпрацювати та допомагати нашому фонду.

І на останок

Багато говорити тут немає сенсу, стаття — просто набір тексту, без фактажу і без доказів негативної нашої роботи.

Але як воно як буває — анонімус хотів нас чи то принизити, чи то «обгадити», а по факту — тільки допоміг. Коментарі до статті доводять лише одне — наше діло правильне, ми робимо роботу та рухаємось у вірному напрямку.

І якщо мірятися, то кількістю працевлаштованих наших випускників, а не кількістю абзаців на різних сумнівних ресурсах.

А тим часом ви можете нам допомогти, підписавшись на наші сторінки в соціальних мережах:

Це теж важливо. Дякуємо за приділений час.

Інші публікації

Додати коментар