Презентація Фонду

12 грудня 2020 року у місті Львів відбулася презентація благодійного освітнього фонду «Софт Скілл». Метою створення проєкту є надання можливості реалізації соціально незахищених категорій людей у ІТ-напрямку.

Благодійний фонд «Софт Скілл» ставить за мету надання освіти соціально незахищеній молоді від 14 до 18 років. Під цю категорію підпадають сироти, підлітки з неблагополучних або багатодітних сімей, тощо.

Засновником благодійного фонду став фахівець з ІТ-технологій Андрій Кондратьєв. Андрій у сфері близько 10 років, також має великий досвід громадської діяльності. До проєкту також долучилися: громадський активіст та студент Михайло Пенцак та кваліфікований юрист Володимир Чайка, котрий згодом покинув проект.

 

«Курсами з ІТ в наш час вже нікого не здивувати. З кожним роком їх стає все більше. Однак такі освітні курси є доволі коштовними, що створює перешкоди для здобуття знань усім верствам населення. На жаль, є категорія молоді, яка має прагнення до навчання, але через фінансові та соціальні проблеми, які від них не залежать, часто унеможливлюється отримання освіти. Саме тому ми і заснували наш благодійний проєкт – надавати освіту тим, хто має прагнення, але не має матеріальної змоги», — так пояснює ідеологію проєкту його засновник, Андрій Кондратьєв.

«У цій сфері чим раніше почнеш, тим краще. Якщо, до прикладу, отримати освіту в 16 років, в 17-18 почати активно працювати, то вже до 25 можна мати як кар’єрні надбання, так і нормальне фінансове забезпечення», – додає Михайло Пенцак, відповідальний по PR та зв’язкам з громадськістю.

Навчальний курс складається з кількох етапів:

  • курс Linux, по проходженню якого студенти отримають навички роботи з цією дуже популярною серверною системою, навчаться встановлювати, налаштовувати, шукати проблеми та вирішувати їх;
  • курс по мережевій іженерії, по проходженню якого студенти зрозуміють будову та принцип роботи мережі, дізнаються, що таке пакети і яких типів вони бувають, навчаться будувати власну мережеву інфраструктуру та маршрутизацію. А також зможуть навчитись аналізувати мережевий трафік, знаходити проблеми та виправляти їх;
  • бази даних. Базовий курс по базам даних, по завершенню якого студенти дізнаються які існують БД, як їх встановлювати, налаштовувати, створювати нові та видаляти старі. Також студенти навчаться додавати та змінювати дані в таблицях баз даних;
  • курс Docker. Курс покликаний познайомити студентів з Docker та його функціональністю;
  • курс програмування на Python та/або С++

Передбачаються як теоретичні заняття, так і практичні. По закінченню кожного навчального блоку студенти складатимуть іспити для внутрішньої оцінки якості засвоєного матеріалу.

Окрім того, проєкт має на меті не тільки навчити студентів, а й відправити на стажування для набуття досвіду в партнерських ІТ компаніях (за умови набуття певного віку та проходження співбесіди).

Також благодійний фонд протягом певного часу здійснюватиме підтримку своїх випускників, так як ставить на меті якість та результат, а не фінансову вигоду, на відміну від комерційних курсів.

Команда благодійного проєкту запрошують до співпраці волонтерів, благодійні організації та соціальні служби з метою пошуку здібної соціально незахищеної молоді.

«Якщо ви є представником молоді, яка підпадає під критерії нашого відбору, чи маєте таких знайомих, будь ласка, зв’яжіться з нами, і ми спробуємо вам допомогти», – додає Володимир Чайка, юридичний консультант благодійного фонду.